Grønn = Min første obs. i år.                 Rød = LRSK, NSKF, og annet knask..
Nyhet! Nå har jeg opprettet reiseblogg - titt innom for å se på mine siste fugleturer...

Mandag 23. Oktober '17
Svarthodespurv (Avaldsnes).
Gulbrynsanger, Gransanger, Dompap 2 (Beiningen).
Kvartbekkasin, Hvitkinngås 8, Ringgås, endel kaie, due, pilfink, sanglerke (Taravika).
Onsdag 18. Oktober '17
Gulbrynsanger 2, Gransanger, Vintererle, endel granmeis, ringdue, gråsisik (Beiningen).
Låvesvale 12, Myrsnipe 2, Sanglerke 10, Skjærpiplerke <>50, mye pilfink, bjørkefink (Taravika).
Mandag 16. Oktober '17
Vintererle, Vandrefalk, endel meis og ringdue - Lite ellers (Beiningen).
Gulbrynsanger, Dompap (Sørhåland).
Fredag 6. Oktober '17
Duetrost, Kjernebiter, Gulbrynsanger 2, Vintererle, Svarthvit fluesnapper, endel furukorsnebb, noen munk og gransanger - lite trekkfugl (Beiningen).
Flaggspett, Dvergspett, Vintererle (Grødem).
Torsdag 5. Oktober '17
Nøtteskrike, Ringdue <>80, Flaggspett, Stjertmeis 5, løvsanger, noen gransanger, meis og munk - lite trekkfugl (Beiningen).
Gulbrynsanger, Vintererle, Furukorsnebb <>20 (Sørhåland).
Mandag 2. Oktober '17
Ub. tre/sibirpip, Munk 5, Gulbrynsanger, lite trekkfugl (Beiningen).
Mye vadere på Vestkarmøy - bl.a 9 tundralo på Taravikmarkene. Også mye brusfugl, myrsnipe og dvergsnipe.
Dvergfalk, Gluttsnipe, Brusfugl <>20 (Søre Langåker).
Søndag 1. Oktober '17
Sans. Tundrapiplerke, Sibirpiplerke, Gulbrynsanger, Gulerle, (Beiningen).
Fredag 29. September '17
Gulbrynsanger, Gulerle 2, ub. trepip/sibirpip 2, lite fugl (Beininngen).
Tirsdag 26. September '17
Sibirpiplerke 2, Gulbrynsanger 1-2 (Beiningen).
Mandag 25. September '17
Sibirpiplerke 2, Gulbrynsanger 1-2 (Beiningen).
Søndag 24. September '17
Gulbrynsanger 1-2, Gransanger, Fuglekonge 3, Flaggspett noe trost, stær, linerle - lite trekkfugl. (Beiningen).
Fredag 22. September '17
Gulbrynsanger 1-2, Gransanger 2, noe trost, stær, linerle - lite trekkfugl. (Beiningen).
Torsdag 21. September '17
Sanns. Sibirpiplerke (Grødem).
Tirsdag 19. September '17
Møller, Gransanger 4. Ellers lite trekkfugl (Beiningen).
Søndag 17. September '17
Gråspett, Dvergspett, Flaggspett, Gransanger 5, noe heipiplerke, trepiplerke, linerle og trost. Ellers lite trekkfugl (Beiningen).
Fredag 15. September '17
Silkehegre, Lappspove 4 (Syrevågen).
Lite trekkfugl (Beiningen).
Onsdag 13. September '17
Vintererle,Løvsanger, Gråfluesnapper, endel linerle, heipiplerke, noen gulerle og trepiplerke. Lite trekkfugl (Beiningen).
Tirsdag 12. September '17
Tårnfalk, Spurvehauk, Falggspett 2, Gulerle 4, endel linerle, noen heipip- og trepiplerke. Ellers litt blåmeis og rødstrupe (Beiningen).
Dvergfalk, Tundralo, Lappspove 9, noen myrsnipe, sandlo og brusfugl (Taravik m markeme).
Lappspove 4 (Syre).
Mandag 11. September '17
Tårnfalk, Brusfugl <>70, Myrsnipe 5, Gulerle, Gråfluesnapper. Lite trekkfugl. (Beiningen).
Fredag 18. August '17
Skogsnipe, Heilo 3, Vintererle, Løvmeis (Beiningen).
Torsdag 17. August '17
Sotsnipe (Stavasand).
Brusfugl 4, Svartkråke (Taravika).
Søndag 13. August '17
Dvergfalk, Svarthalespove 3, Myrsnipe 12 (Taravika).
Lørdag 29. Juli '17
Temmincksnipe, Dvergsnipe, Grønnstilk, Skogsnipe, Brusfugl, noen myrsniper, sandlo og strandsniper (Taravika).
Tirsdag 25. Juli '17
Storlom med vellykket hekking (Karmøyheiene).
Søndag 23. Juli '17
Lappspove (Taravika).
Åkerrikse (Kårstø).
Sivhauk (Heiavatnet).
Lørdag 22. Juli '17
Dvergsnipe (Taravika).
Polarsnipe 2 (Stavasand).
Fredag 21. Juli '17
Skogsnipe 2 (Taravika).
Torsdag 20. Juli '17
Båndkorsnebb <>10 (Sørhåland/Syre).
Tirsdag 18. Juli '17
Splitterne (Stavasand).
Mandag 17. Juli '17
Tundralo ad (Taravika).
Torsdag 13. Juli '17
Vaktel sy. (Åkramarka).
Søndag 9. Juli '17
Rødfotand (Hagabukta - Sola) (kryss).
Søndag 4. Juni '17
Splitterne (Stavasand).
Tornskate (Hålandsdalen-Skudeneshavn)
Mandag 29. Mai '17
Busksanger (Ådland).
Søndag 21. Mai '17
Sandløper, Myrsnipe 16, Sandlo >30 (Taravika).
Jordugle trakk over, Smålom 5, Toppdykker (Stavasand).
Fredag 19. Mai '17
Tornskate (Sørkarmøyheiene).
Torsdag 18. Mai '17
Turteldue (Liknes).
Gresshoppesanger (Sandve).
Søndag 14. Mai '17
Tur til Lista 10,-14. gav et par sjeldenheter og masse nye årsarter... Vi så totalt 119 arter.
Amursvale, Dverglerke, Ringand, Blåstrupe, Brusfugl, Gluttsnipe, Grønnstilk, Gulerle, Gulsanger, Hagesanger, Hvitkinngås, Kanadagås, Knekkand, Myrrikse, Myrsnipe, Rødnebbterne, Skjeand, Småspove, Snadderand, Storjo, Taffeland, Taksvale, Toppdykker, Trane.
Tirsdag 9. Mai '17
Boltit 7 (Hillesland).
Mandag 8. Mai '17
Tårnseiler (Hillesland).
Søndag 7. Mai '17
Kjernebiter (i hagen).
Søndag 7. Mai '17
Sivsanger (Vikevågen).
Sothøne (Tjøsvollsvatnet).
Taksvale (Heiavatnet).
Onsdag 3. Mai '17
Svarthalespove 5 trakk sør (Hebnessand).
Møller (Trivardeli).
Tirsdag 2. Mai '17
Svartrødstjert, Svarthvit Fluesnapper, Rødstjert 3, Tårnfalk 2, Kjerrhauk sp. (Syreomr).
Mandag 1. Mai '17
Lerkefalk (Litlavatnet).
Ellers ble det mange nye årsarter idag rundt på Sørkarmøy - bl.a. Gjøk, Trepiplerke, Rødstjert, Tornsanger, Buskskvett, Ringtrost, Tårnfalk, Gråsisik, Vendehals, Ringgås, Makrellterne, Toppmeis, Lerkefalk, Gråfluesnapper (Sørkarmøy).
Andre spennende arter: Sivhauk, Polarmåke, Svartrødstjert mm
Søndag 30. April '17
Strandsnipe (Sandvesand).
Lørdag 29. April '17
Løvsanger, Låvesvale (Skudeneshavn).
Torsdag 27. April '17
Sivhauk HUNNFARGET (Heiavatnet).
Sandsvale (Ferkingstad).
Onsdag 26. April '17
Amerikakrikkand (Sandve).
Fredag 21. April '17
Stjertand HUNN (Søre Langåker).
Svartkråke 2 (Taravika).
Torsdag 20. April '17
Rødstilk (Sørhåland).
Søndag 16. April '17
Kornkråke (nytt ind) (Hillesland).
Lørdag 15. April '17
Lappspurv 3, Bergirisk 3, noen heipiplerke, sivspurv, sandlo, heilo (Taravikmarkene).
Tirsdag 11. April '17
Tornirisk <>10, Jernspurv (Hillesland).
Bergirisk 2, Sivspurv 2, endel heilo (Taravikmarkene).
Mandag 10. April '17
En uke i Spania ga følgende arter:
Alpekråke, Amursvale, Blåtrost, Bokfink, Buskskvett, Cistussanger, Duetrost, Dverglerke, Dverglo, Eikesanger, Fiskeørn, Grønnfink, Gråhegre, Gråseiler, Gråspurv, Gulerle iberiae, Gulirisk, Heipiplerke, Hærfugl, Kirkeugle, Kjøttmeis, Kornspurv, Linerle, Låvesvale, Maskesanger, Middelhavsstær, Munk, Punersanger, Ringdue, Rødhodevarsler, Sivhauk, Skogsnipe, Slangeørn, Småseiler (mulig), Steinskvett, Stillits, Stokkand, Storskarv, Strandsnipe, Svarthodesanger, Svarttrost, Sørnattergal, Taksvale, Topplerke, Tornirisk, Tyrkerdue, Tårnfalk, Tårnseiler, Vaktel
Mandag 3. April '17
Steinskvett 3 (Beiningen),
Stillits 4 (i hagen).
Søndag 2. April '17
Steinskvett (Hillesland).
Horndykker, Kongeørn (Kårstø).
Polarmåke 2K (Skudenes Fryseri).
Stillits 3 (i hagen).
Kornkråke (Beiningenomr).
Fredag 31. Mars '17
Gransanger (i hagen).
Onsdag 29. Mars '17
Polarmåke, Grønlandsmåke (Vikevågen).
Mandag 27. Mars '17
Skogdue 3, Snøspurv 10, Sandlo 3 (Taravikmarkene).
Ellers lite fugl i felt...
Fredag 24. Mars '17
Kjernebiter (i hagen).
Tirsdag 21. Mars '17
Ringnebbmåke (Skeisvatn).
Søndag 19. Mars '17
Heilo, Svartryggerle 3 (Taravika).
Polarmåke (Tjøsvollsvatnet).
Fredag 17. Mars '17
Havsule (Kvilhaug).
Sildemåke (Taravika).
Grønlandsmåke (Stavasand).

Mandag 13. Mars '17
Svartrødstjert (Vikevågen).
Polarmåke 2 (Skudenes Fryseri).

Søndag 12. Mars '17
Skogdue (Ferkingstad).
Torsdag 9. Mars '17
Sandlo 2 (Taravika).
Duetrost 2 (Ferkingstad).
Polarmåke, Grønlandsmåke (Sandve).
Søndag 5. Mars '17
Fossekall, Kongeørn (Nedstrandomr).
Tjeld 2, Dvergdykker 3 (Salhus).
Lappfiskand (Gjerdesvatnet).
Mulig Grønlandsmåke ua kumlieni (Stavasanden).
Fredag 3. Mars '17
Bjørkefink (i hagen).
Torsdag 2. Mars '17
Hubro (Åkramarka).
Mandag 27. Februar '17
Spettmeis (i hagen).
Torsdag 23. Februar '17
Musvåk (Bøvatn).
Grønlandsmåke 2 (Stavasand).
Grønlandsmåke 2 (Husøy).
Onsdag 22. Februar '17
Myrhauk hann (Risdal).
Søndag 19. Februar '17
Granmeis (Austkarmøy).
Gravand (Taravika).

Fredag 17. Februar '17
Krykkje <>15 (Skudeneshavn).
Musvåk (Hillesland).
Søndag 12. Februar '17
Bl.a. Grønnspett, Hvitryggspett, Trekryper, Stjertmeis, Løvmeis, Fjellvåk (Skjold med omegn).
Fredag 10. Februar '17
Nøtteskrike, Haukugle (Røyksund).
Musvåk (Helganes).
Onsdag 8. Februar '17
Musvåk (Mjølhus).
Sædgås ua. rossicus 6 (Taravika).
Musvåk (Åkrehamn).
Mandag 6. Februar '17
Hønsehauk (Longamyr).
Søndag 5. Februar '17
Dompap (Kopervik).
Mulig Kattugle og Hornugle (Heiavatn).
Torsdag 26. Januar '17
Polarmåke (Vikevågen).
Svartstrupetrost (Husøy).
Tirsdag 24. Januar '17
Stillits 3 (i hagen).
Mandag 23. Januar '17
Vintererle (Stava).
Søndag 22. Januar '17
Sivhøne 2 (Gylsethøra).
Hettmåke 2 (Kopervik).
Fredag 20. Januar '17
Laksand 2, Polarmåke (Vikevågen).
Polarmåke (Skudenes Fryseri).
Torsdag 19. Januar '17
Svartstrupetrost (Husøy).
Ringdue 2 (Kopervik).
Mandag 16. Januar '17
Myrhauk HUNN (Sandve).
Søndag 15. Januar '17
Tartarpiplerke, Snøspurv 4 (Liknes).
Smålom, Teist, Islom (Stavasandomr).
Svartstrupe m+f (Åkrasand).
Storlom 2 (Husøy).
Måltrost (Ferkingstad).
Rugde (Syre).
Lørdag 14. Januar '17
Grønnsisik 8, Munk (i hagen).
Fredag 13. Januar '17
Tyrkerdue (Mannes).
Islom (Vikevågen).
Polarmåke 2 (Skude Fryseri).
Torsdag 12. Januar '17
Polarmåke, Fjæreplytt 4 (Åkrasand).
Grønlandsmåke, Polarmåke (Tjøsvollsvatnet).
Tirsdag 10. Januar '17
Ravn (Sørhåland).

Lørdag 7. Januar '17
Vannrikse (Grødem).
Kornkråke (Stokkastrand).
Munk (i hagen).

Fredag 6. Januar '17
Rødvingetrost (i hagen).

Torsdag 5. Januar '17
Haukugle 2, Varsler (Mjåvatn).
Krikkand, Skjærpiplerke 2 (Taravika).
Svartmeis (i hagen).
Enkeltbekkasin (Sandve).
Mandag 2. Januar '17
Tundragås 39, Sædgås 3 (Hillesland).
Søndag 1. Januar '17
Blåmeis, Bokfink, Bydue, Fiskemåke, Fuglekonge, Gjerdesmett, Grønnfink, Grågås, Gråhegre, Gråmåke, Gråspurv, Gulspurv, Havelle, Havørn, Heipiplerke, Kaie, Kjøttmeis, Knoppsvane, Kråke, Kvinand, Munk, Musvåk, Pilfink, Rødstrupe, Sangsvane, Siland, Sjøorre, Smålom, Spurvehauk, Steinvender, Stokkand, Storspove, Stær, Svartand, Svartbak, Svarttrost, Toppand, Toppskarv, Vandrefalk, Ærfugl (Sørkarmøy).




Dagbok for 2016
Dagbok for 2015
Dagbok for 2014
Dagbok for 2013
Dagbok for 2012
Dagbok for 2011
Dagbok for 2010
Dagbok for 2009
Dagbok for 2008
Dagbok for 2007
Dagbok for 2006
Dagbok for 2005
Dagbok for 2004
Dagbok for 2003
Dagbok for 2002
Dagbok for 2001
Dagbok for 2000
Dagbok for 1999
Dagbok for 1998